Piše Martina Grgac, prof.

U Gimnaziji „Fran Galović“ Koprivnica završen je projekt pod nazivom The „Next Apple” Entrepreneurship Project. Projekt je proveden u suradnji s MZOS-om i Hrvatsko-američkim društvom,  najstarijom udrugom u Hrvatskoj koja promiče obrazovnu, kulturnu i znanstvenu suradnju između RH i SAD-a kao i sve pozitivne vrijednosti civilnog društva. Tijekom šest radionica održanih ove školske godine zainteresirani učenici koprivničke gimnazije imali su prilike uz gospodina Michaela Soucieja, voditelja obrazovnih programa Hrvatsko-američkoga društva, na engleskome jeziku učiti o osnovama ekonomske terminologije, timskoga rada, upravljanja malim tvrtkama i o drugim poslovnim vještinama. Nakon osmišljavanja vlastitoga proizvoda/usluge i prezentacije svoje zamišljene tvrtke i inovacije, najustrajniji i najkreativniji učenici i njihovi timovi nagrađeni su, osim vrijednim iskustvom rada na ovakvom projektu, i certifikatima Hrvatsko-američkog društva. Najboljim učenikom proglašen je učenik 4. b razreda Matej Jaušić, a najuspješnijim timom „Sharp Next“: Izabela Hegedušić, Latica Ilić, Matej Jaušić, Hana Knežević i Petra Martić.

 

Komentari