Piše Katarina Horvat, prof.

Naša inicijativa za formiranje javne šetnice uz potok je uspjela!

Formiranje šetnice je u tijeku, a protezat će se cijelim tokom potoka kroz Koprivnicu, od Gradskih bazena Cerine pa sve do ekovrtova na kraju Špoljarske ulice. Riječ je o važnom doprinosu javnom prostoru Koprivnice, a time i kvaliteti života u gradu.

Zahvaljujemo svima koji su podržali inicijativu i gradskim vlastima koje su je prepoznale.

Inicijativa za formiranje javne šetnice uz potok pokrenuta je 2016. godine u sklopu srednjoškolske aktivističke grupe Plus za Koprivnicu Gimnazije „Fran Galović“. U gimnazijsku aktivističku grupu volonterski su se uključili učenici tadašnjih trećih razreda koji su na taj način dobili priliku za proširenje nastavnih sadržaja iz sociologije kao i za primjenu socioloških spoznaja u praksi.

Radom grupe mentorirao je Saša Šimpraga, voditelj platforme 1postozagrad koja se u glavnome gradu volonterski već godinama uspješno bavi poboljšanjima Zagreba.

Grupa je pokrenuta u sklopu projekta Grad na drugi pogled udruge Punkt.

U kratkom videu pogledajte kako smo započeli s radom: https://vimeo.com/166248214

 

 

Komentari