Norijada 2017.

Jutros su gimnazijski maturanti obišli svoj počasni krug oko škole i u 8.00 uz prepoznatljivu zvučnu kulisu (zviždanje) ušli u školsku zgradu odjeveni u razredne kostime. Bio je to znak da je norijada 2017. i službeno započela iako su već sinoć održane razredne fešte. Tako su učenici četvrtih razreda ušli u burno, emocionalno i fizički vrlo zahtjevno razdoblje kojim okončavaju svoje srednjoškolsko obrazovanje.

Kako bi se učenici zaštitili i kako bi se nastavni proces normalno odvijao, dogovori ravnatelja i predsjednika maturalnih razreda o svim detaljima vezanim za završetak nastave traju već nekoliko dana. Ove će se godine trodnevna norijada odvijati na Bašći. Za gimnazijalce ona završava 19. svibnja svečanim programom u sportskoj dvorani koji započinje u 10.30. Nakon njega maturanti odlaze na Zrinski trg gdje će sa svojim vršnjacima iz Srednje škole i Obrtničke škole zaplesati salonsko kolo. Slijedi svečana maturalna večer 27. svibnja, a od 6. lipnja ispitima iz Informatike i Psihologije započinje državna matura.

Ali, norijada je tek započela…

Foto: Mirta Sabol, 3. d, i Saša Kalinić, 3. a

 

Komentari