Malo se koji predmet može pohvaliti nizom od 18 uzastopnih državnih natjecanja! Povjesničari GFG-a već gotovo dva desetljeća održavaju visoku razinu kvalitete i motiviranosti učenika za natjecanje, a iza njih su odlični rezultati i mala knjižnica radova na temu zavičajne povijesti

Učenice naše gimnazije Lana Varga, Jana Petrić i Valerija Premec sudjelovale su od 10. do 12. svibnja na državnom Natjecanju iz povijesti. Škola domaćin bila je Osnovna škola Grgura Karlovčana iz Đurđevca.

Lana, kojoj je ovo bilo peto uzastopno državno natjecanje, zajedno s Janom osvojila je deveto mjesto u kategoriji istraživačkih radova. Naša maturantica Valerija Premec u kategoriji  testova znanja osvojila je osmo mjesto. Mentorice učenicama bile su  profesorice Maja Maček Treščec i Gordana Trnski.

Svojim  su sudjelovanjem naše učenice nastavile niz od 18 uzastopnih državnih Natjecanja iz povijesti na kojima su sudjelovali učenici Gimnazije „Fran Galović“.

Čestitamo im na tome i na ostvarenom uspjehu.

Gordana Trnski, prof.

Komentari