Piše: Bartol Kekez, 2. a

Na Dan Europe, 9. svibnja 2017. godine, u „Domoljubu” je održana manifestacija „Mladi za mlade“. Iako se proteklih godina ovaj događaj održavao u Knjižnici i čitaonici „Fran Galović“, koja je i glavni organizator, “Domoljub” je odabran zbog prisutnosti velikog broja učenika osmih razreda koprivničkih osnovnih škola. Cilj je programa bio prikazati način rada, uspješne projekte i stvaralaštvo učenika Gimnazije „Fran Galović“, Srednje škole i Obrtničke škole.

Ove je godine Gimnazija predstavila tri projekta. Dina Kerečin iz 2. a razreda predstavila je eTwinning projekt Moja, a Tvoja MaTeMaTika u kojem – uz srednjoškolce iz još pet hrvatskih gradova – sudjeluju učenici naše škole pod mentorstvom profesorice Marine Njerš. O projektu EUROSCOLA govorile su Ariana Mikulić i Petra Belec, učenice 4. g razreda, i pobliže prikazale put u Strasbourg koji je osvojila sociološka grupa „Agens“ krajem prošle godine pod vodstvom profesorice Katarine Horvat. Posljednji projekt predstavile su učenice 1. d razreda Ana Marija Habdija, Kaja Sertić i Irina Vučković. One su zajedno sa svojom mentoricom profesoricom Bojanom Habek putovale u Bukurešt sa svojim igrokazom Circumference of the Earth koji je u kategoriji MATHeatre osvojio 4. mjesto. Djevojke su taj igrokaz ponovile i ovom prilikom. Osim projekata predstavila se i učenica Lucija Đaković iz 2. g razreda. Lucija je zajedno s Ericom Vidovićem otpjevala i odsvirala dvije pjesme te tako predstavila gimnazijski Talent Show.

Gimnazijski dio programa vodili su Petra Lozo, učenica 3. b razreda, i Kristijan Gaži, učenik 2. d.

Komentari