“Noć knjige” počela je 21. travnja pod pokroviteljstvom Vlade Republike Hrvatske i okupila tisuće ljubitelja knjige. Šesti put zaredom ta manifestacija nastoji bar na trenutak skrenuti pozornost na ljepotu i značenje pisane riječi, čaroliju ukoričenih svjetova i radost njihova upoznavanja. Ove godine iznimno Noć knjige održat će se od 21. do 24. travnja, i tako “zagrliti vikend”, čime će postati najdulja kulturna noć u Hrvatskoj. Brojnim programima i prodajnim akcijama obuhvatit će Dan hrvatske knjige (22. travnja) te Svjetski dan knjige i autorskih prava (23. travnja), a istovremeno i brojnim školarcima diljem Hrvatske omogućiti da prvi dan škole provedu s knjigom u ruci. (Hrvatsko čitateljsko društvo)

Čitateljski klub Gimnazije „Fran Galović“ priprema bogat program u čijem je središtu ove godine „Kiklop“ Ranka Marinkovića. O tom će se romanu govoriti s različitih aspekata, a gimnazijalci će svoje književno znanje i kreativnost pokazati u kvizu i stvaralačkoj igri. Naša Noć knjige 2017. održat će se u ponedjeljak, 24. travnja, u multimediji i trajat će od 18.00 do 21.00.

Susret s Kiklopom u Noći knjige

multimedija, 24. travnja 18.00 – 21.00

18.00 Noć knjige – invokacija (Magdalena Dedić, Ema Knez)

18.15 U zagrljaju riječi Ranka Marinkovića (Lovro Herbai; Petra Balija, Jan Barić, Matija Gašpari, Petra Lozo, Iva Rajković)

18.25 O Kikopu uzduž i poprijeko

U znaku vage, u znaku kiklopa (razgovor o knjizi vodi Tatjana Matić)

Što je u imenu? (Marta Kunić)

Vrijeme je za kviz (Sonja Delimar, prof.)

Aluzije, citati i literarne reminiscencije u Kiklopu (Karla Medenjak, Vedrana Strmečki)

20.30 motivoLOV (Nicole Cikač)

20.45 Preporuke za čitanje (Leon Bedeković Arnaut, Karla Sabolek i Filip Linarić)