Dana 11. travnja 2017. godine učenici četvrtih razreda Gimnazije „Fran Galović“ posjetili su Nuklearnu elektranu Krško. Stigavši u nama susjednu Sloveniju, učenici su se prvo uputili u Kulturni dom „Krško“ gdje su imali priliku pogledati kratak film o radu nuklearne elektrane. Nakon filma uslijedila je prezentacija koju je održala zaposlenica NE Krška, iznijela nam neke osnovne statističke podatke i pojasnila pojmove vezane za rad elektrane. Učenici su mogli vidjeti makete dijelova elektrane, opremu za ulazak u elektranu, presjek i unutrašnjost elektrane, položaje drugih nuklearnih elektrana u Europi te mnoge druge stvari povezane s radom nuklearki. Nakon posjeta Kulturnom domu učenici su se uputili u razgledavanje NE Krško. Prije obilaska dobili su iskaznice i zaštitne kacige te prošli sigurnosnu provjeru. Razgledavanje se odvijalo u unutarnjem i vanjskom dijelu elektrane te u kontrolnoj sobi.

Karla Medenjak, 4. c

Komentari