Piše: Sanja Suton, prof.

Gimnazijalci anketom izabrali najuspješnije prikazane filozofske ideje u slici

Od 47 učeničkih radova na temu Filozofske ideje u slici kojima su učenici istraživali svijet filozofije slikovnim izrazom gimnazijalci su anketom izglasali tri najuspješnija prikaza.

Uz pomoć učenika Ivana Sršića (4. c razred) organizirano je internetsko glasovanje u kojemu su učenici, ali i profesori mogli dati jedan glas za sliku koju smatraju najuspješnijim prikazom neke filozofske ideje.

Nakon provedene ankete dobili smo tri slike koje su osvojile najveći broj glasova.

To su:

1. LEA BLAŽEKOVIĆ, 4. b – stoici                                            108 glasova (slika br. 46)
  2. VERONIKA LOJAN, 4. d – Baruch de Spinoza                  100 glasova  (slika br. 28)
  3. MARIETA GAL, 4. e – Thomas Hobbes                               95 glasova (slika br. 11)

Čestitamo učenicama jer tu su i osvojene nagrade koje im dodjeljuje škola (USB stick + dvije ulaznice za kino + čokolada – za 1. mjesto, a za 2. i 3. mjesto po dvije ulaznice za kino + čokolade).

Izložbu možete pogledati na drugom katu škole ili u FRANzineu.