U subotu, 8. travnja 2017., profesor Neven Kekez i profesorica Kristina Ledinski sudjelovali su na radionici Mit Robotern Deutsch lernen (Učenje njemačkog jezika uz robote) u Goethe Institutu u Zagrebu. Radionica je organizirana s ciljem poticanja učeničkoga zanimanja za STEM predmete uz aktivno korištenje njemačkoga jezika.

Zahvaljujući projektu, naša će škola dobiti 6 LEGO Mindstorms Education EV3 setova za robotiku koji će na još zabavniji način omogućiti savladavanje njemačkoga jezika. Ti programibilni LEGO setovi osim klasičnih dijelova sadrže tzv. kocku (mozak robota), tri motora i razne senzore za interakciju robota s okolinom te omogućuju upoznavanje principa rada strojeva koji nas svakodnevno okružuju.

Kristina Ledinski, prof.