Svi dobro znamo što je bumerang, i to uglavnom zbog frazema vratit će se (vratilo se) kao bumerang komu što (nama – nerad), vratit će se istom mjerom komu što (nama – lijenost), osvetit će se komu što (nama – neodgovornost). Ili, jednostavnije, svaki nerad dođe na naplatu u obliku loše ocjene. Međutim, bumerang s kojim se suočio 3. a na satu geografije nije bio taj metaforički, nego onaj pravi, koji možete baciti i on se – tako bi, naime, trebalo biti – vrati. Dakle, prošlog je tjedna 3. a razred sat geografije proveo u školskom dvorištu bacajući pravi bumerang sa svojim profesorom Zvonimirom Treščecom. Na ideju su došli zajednički učeći o Australiji, a kako je to sve izgledalo, pogledajte u kratkom videu koji su učenici sami snimili.

Patricia Rašan, 3. a