Katarina Andrašec, Sandra Delimar, Stela Marjančić, Klara Sabolić, 4.b

Na poticaj svoje profesorice Ive Bolfek maturanti proizveli zanimljiva likovna ostvarenja

Pojave u umjetnosti 20. stoljeća, i svih prošlih stoljeća, sastavni su dio životne stvarnosti i izraz društvenih i duhovnih strujanja svoga doba. Umjetnost je oduvijek istraživala uvjete i razloge čovjekova života i nudila mu zrcalo da se bolje vidi i spozna svijet.

Početkom 20. stoljeća umjetnici su počeli istraživati mogućnosti i granice novih načina oblikovanja, pa se vrtoglavom brzinom smjenjuju brojni umjetnički pravci i pokreti, te uporedo traje desetak različitih, pa i međusobno suprotstavljenih stilova.

Moderna je umjetnost postavljala pitanja, provocirala, kritizirala i upozoravala na budućnost.

Kako bi se senzibilizirali za zbivanja u likovnoj umjetnosti 20. stoljeća, učenici završnih razreda dobili su zadatak izraditi apstraktne slike, asamblaž, mobile i ready-made skulpture uz pisani koncept. Njihova razmišljanja, stavove i doživljaj svijeta pogledajte na izložbi u holu škole.

Iva Bolfek, prof.

Komentari