Stanka Rušec, psihologinja i Jelena Jug, socijalna radnica

Piše: Vedrana Strmečki, 4. c

U ponedjeljak, 3. travnja 2017., održano je predavanje i predstavljanje zanimanja psiholog i socijalni radnik za maturante i sve zainteresirane posjetitelje. Gošće predavačice bile su Jelena Jug, diplomirana socijalna radnica, i Stanka Rušec, diplomirana psihologinja, a predavanje je organizirao profesor Miodrag Maričić. Obje predavačice trenutačno rade u Centru za pružanje usluga u zajednici „Svitanje“ te su ukratko uz prezentaciju i odgovaranje na pitanja predstavile svoja zanimanja, otkrile s kojom populacijom rade i na kakve situacije svakodnevno nailaze. Napomenule su kako su to zanimanja za koja su bitne emocije i empatija te da zanimanje socijalnog radnika ili psihologa omogućuje rad na različitim mjestima, od dječjih domova do centara za rehabilitaciju.

 

 

Komentari