Pišu: Ivan Sršić i Vedrana Strmečki, 4. c

Najmlađe sveučilište u Republici Hrvatskoj ovoga je petka, 31. ožujka 2017., održalo Dan otvorenih vrata za sve zainteresirane posjetitelje. Program je započeo u 11 sati i trajao sve do 17. Nakon riječi dobrodošlice i prezentacije najboljih studenata te njihovih iskustava na Sveučilištu Sjever započele su razne radionice na kojima su sudjelovali i gimnazijalci 3. i 4. razreda.

U 13 sati započela je novinarska radionica pod vodstvom profesorice Lidije Dujić i njezinih studenata. Sudionicima radionice na početku je predstavljen roman Uliks Jamesa Joycea i film Rimu, s ljubavlju. Svrha predstavljanja tih djela bila je prikazati utjecaj medija i novinara na naš svakodnevni život te upozoriti na sveprisutne medijske manipulacije. Vrlo zanimljivim načinom prikazano nam je kako sasvim kratkom viješću ili samo jednim „bombastičnim naslovom možemo privući čitateljevu pozornost. Upravo nam zbog toga mediji mogu „prodati“ neku jeftinu priču i mi ćemo nasjesti. Manipulacije društvom sve su veće, a mi smo ti koji možemo reći „Ne!“ i pokušati ispraviti problem koji postaje sve veći.

Više možete pročitati na stranicama Sveučilišta Sjever:   https://www.unin.hr/

Komentari