Na poticaj Udruge osoba s invaliditetom Bolje sutra, a u sklopu njihova projekta SuPER sigurni u prometu,  30. ožujka 2017. godine u našoj je školi održana Parlaonica u kojoj su učenici 3. g, 4. a, 4. b, 4. c i 4. d razreda raspravljali o izrazito važnoj temi mladih vozača u prometu: isplati li se brzo voziti, što misle o uporabi mobitela u vožnji, kakvu bi i bi li uopće trebalo slušati glazbu dok vozimo, što se zapravo podrazumijeva pod kategorijom mladih vozača, što bi trebalo promijeniti u Zakonu o sigurnosti cestovnog prometa u korist zaštite mladih vozača, ali i drugih sudionika u prometu itd. Kvalitetnim, živim debatiranjem, dubinskom argumentacijom i protuargumentacijom i kritičkim promišljanjem učenici su ukazali na mnoge aspekte zadane teme. U raspravi ih je vodila moderatorica Dragana Pandža. Gimnazijalcima su se obratili i  voditelj projekta Robert Šarec, policijski službenik za prevenciju, kao i profesor Ivan Brckan, sveučilišni specijalist kriminalističkog istraživanja, potaknuvši ih na oprez i odgovornost u prometu. Osobito upečatljivo bilo je obraćanje člana Udruge Bolje sutra, mladića u kolicima,  koji im je osobnim iskustvom posvjedočio što znači stradati u prometu.
Ova je javna rasprava zasigurno uvelike pridonijela da naši gimnazijalci postanu odgovorniji i savjesniji sudionici u prometu.

                                                                                                                 Lidija Novosel, prof.

Komentari