Koprivnički gimnazijalci uz mentorstvo profesorice Marine Njerš naviknuti su na nogometne priče na matematici. Parabola putanje lopte u gol, simetričnost nogometnog igrališta, nogometna lopta u obliku okrnjenog ikozaedra, statistički podaci utakmice, vjerojatnost pobjede, poraza, postignutih golova te najčešća ljudska pogreška – bilježnica na kockice ili kockasti igrači. U sklopu nacionalnog eTwinning projekta odlučili su snimiti video Kockice vs. kvadratići. U snimanju videa sudjelovalo je pedesetak učenika koprivničke gimnazije. Kako se bližila nogometna utakmica Hrvatske i Ukrajine, dosjetili su se da pošalju video u Hrvatski nogometni savez. Za nekoliko dana stigla je obavijest da će im HNS pokloniti pedeset ulaznica za utakmicu jer im se video jako svidio. Pedeset gimnazijalaca, ravnatelj Vjekoslav Robotić i profesorica Marina Njerš bodrili su u petak, 24. ožujka, naše igrače na Maksimirskom stadionu. Iako je hladni vjetar na tribinama kvario dojam, svi su se vratili radosni zbog pobjede i iskustva navijanja na prepunom stadionu.

 

 

Komentari