U želji da demistificiraju filozofiju, učenici četvrtih razreda posegnuli su za slikovnim izrazom. Izradili su niz radova kojima su nastojali velike ideje jednostavno objasniti slikom „jer misao se hrani slikama baš kao što se apstraktno hrani svojom suprotnošću – konkretnim“

Učenici su slikama istraživali relativizam, racionalizam, idealizam, nihilizam i druge pravce u svijetu filozofije. Jesu li ideje Hobbesa, Spinoze, stoika, Nietzschea, Sokrata, Platona i drugih filozofa još uvijek relevantne i danas?

Svaki je rad popraćen kratkim opisom ideje koju oslikava. Učenici su ovakvim praktičnim radom iskazali svoju kreativnost, a neki i nemalu umjetničku vještinu.

Pozivamo vas da pogledate učeničke radove (izložene i na 2. katu) i sudjelujete u odabiru najbolje prezentirane filozofske ideje.

Nikol Bali, prof.

Sanja Suton, prof.

Komentari