Piše Marina Njerš, prof.

Moja, a Tvoja MaTeMaTika nacionalni je eTwinning projekt koji učenici Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica provode s vršnjacima iz Vukovara, Čazme, Novske, Raba i Zagreba. Sudjeluju škole: Srednja škola Novska, Gimnazija Vukovar, Srednja škola Markantuna de Dominisa Rab, Srednja škola Čazma, XVIII. gimnazija, Zagreb, Tehnička škola Zagreb i koprivnički gimnazijalci.

Projekt traje cijelu školsku godinu. Zajednička aktivnost svih partnerskih škola bila je sudjelovanje na Večeri matematike gdje su svi proveli zajedničku projektnu aktivnost promatrajući parabole u prirodi i tražeći njihovu jednadžbu u Geogebri. Osmislili su i Dan broja e kada su međusobno jedni drugima slali čestitke. Kako broj e približno iznosi 2.72, Dan broja e proslavili su 27. 2. 2017. Učenici osmišljavaju zadatke i pripremaju materijale vezane uz matematičko gradivo koje uče. Osim zadataka povezuju sadržaje iz udžbenika sa životnim situacijama. Koprivnički gimnazijalci osmislili su fraktalnu valentinovsku čestitku, Sierpinski tetraedar božićnu jelku (koja je pobijedila na natječaju Global math project), piratsku potragu za blagom na Pi dan te su snimili video Kockice vs. kvadratići (pogledajte ga ovdje). Film se svidio i Hrvatskom nogometnom savezu te su učenici nagrađeni ulaznicama za utakmicu Hrvatska – Ukrajina. Istog dana susret će se s učenicima ostalih škola gdje će u Zagrebu zajedno posjetiti Državni zavod za statistiku i Matematički odjel PMF-a. Prisustvovat će predavanju doc. dr. sc. Franke Miriam Bruckler.

 

 

Komentari