Izvor: Izabela Hegedušić

Ona je svoja i drugačija od drugih

Izabela Hegedušić učenica je 4. f razreda Gimnazije “Fran Galović”, a u svoje slobodno vrijeme bavi se pisanjem modnog bloga Izzita (https://izzitasite.wordpress.com/) i organiziranjem različitih modnih događanja poput izbora za miss Koprivničko-križevačke županije. Pročitajte čime se maturantica Izabela aktivno bavi

• Koliko dugo već modno osvještavaš mlade Koprivničanke? Otkud ideja za pokretanjem modnoga bloga?

Stranicu sam otvorila 14. studenog prošle godine, ali prije objavljivanja trebalo je vremena za oblikovanje izgleda bloga. Prvenstveno sam htjela spojiti lokalne dizajnere i butike jer sam s većinom surađivala, ali stjecajem okolnosti surađujem i s brendovima diljem Hrvatske koji su prepoznali moj rad, trud i – ono najvažnije – ljubav prema onome što radim!

• Koji su Ti uzori iz modnog, a koji iz književnog svijeta?

Općenito nemam uzore, ni u kojem pogledu života. Ja sam ja, svoja, jer sam baš takva drugačija od drugih. Nitko od nas nije isti, svi smo različiti i ne vidim potrebu težiti za nečim što nikada nećemo biti.

• Jesi li sudjelovala na nekim modnim manifestacijama poput Miss Koprivničko-križevačke županije?

Da, trenutačno sam organizatorica izbora za miss Koprivničko-križevačke županije, u čemu uživam. Osim toga bavim se modelingom, pa su tu i revije na sajmovima vjenčanja, npr. u hotelu Podravina i restoranu Zrinski. Bila sam sa Salonom vjenčanica N-Ina Sposa na sajmu vjenčanja u WestGate Shopping centru u Zagrebu.

• Surađuješ li i s ostalim koprivničkim trendsetericama?

Ne, više volim surađivati s „normalnim“ curkama, koje uzimam za modele kako za blog, tako i za tjedne novinske članke.

• Tvoj komentar o stilu odijevanja današnjih gimnazijalaca?

Današnji gimnazijalci, kao i ostatak Koprivnice, ne izražavaju svoj stil, već kupuju i nose one standardne komade odjeće za koje znaju da neće pogriješiti, čast izuzecima! Ima nekoliko cura koje se oblače po svom, ali zbog toga trpe, po mome mišljenju, neprimjerene reakcije.

• Koja je Tvoja omiljena školska modna kombinacija?

Ovako, to doista varira od dana do dana. Ovisi o tome imam li taj dan tjelesni ili ne. Ako nemam, onda su to obavezne čizmice na petu, traperice i neka košulja, ležerno i opušteno jer ipak je ugodnost na prvom mjestu, a ako pak imam tjelesni taj dan, obično su na tapeti tajice, kratka majica i trenirka ili hoodica, to pak ovisi o godišnjem dobu. Uglavnom, ništa specijalno, to ostavljam za privatne događaje!

• Pitaju li Te ponekad i profesori za modne savjete?

Ne, to mi se još nije dogodilo, ali nekoliko profesora dalo mi je do znanja da zna za blog.

• Na Tvojem blogu piše da si svestrana. Čime se još baviš u slobodno vrijeme?

Huh, mnogo je toga. Što se tiče bloga, mogu reći da sam kvalitetno odradila 30-ak suradnji s različitim brendovima, od šminke, odjeće, modnih dodataka pa do torbi. Prvenstveno se bavim organizacijom izbora za miss, pišem modnu rubriku za Glas Podravine, dogovorena je suradnja da se moji članci objavljuju i na svima dobro poznatom portalu 24sata, stalnu suradnju imam sa Salonom vjenčanica N-Ina Sposa, a najnovija ponuda za portal moda.hr trenutačno je na čekanju jer imam puno i previše posla s navedenim obvezama. U slobodno vrijeme koje ostavim samo za sebe, kojeg zapravo ima jako malo, volim crtati, slikati, ukrašavati i sve u tom smislu. Moju obitelj čine daroviti likovnjaci, skladatelji, kipari, svirači, pa sam i ja naslijedila umjetničke gene. Ranije sam volontirala u azilu za pse, tako da sam imala 82 psa i sve sam ih jednako voljela, mazila i pazila. Sada, nažalost, nemam vremena, ali uvijek volim otići ondje i osjetiti neizmjernu ljubav koju psi pružaju!

• Misliš li se i u budućnosti baviti pisanjem bloga?

Naravno! Kako je krenulo, mislim da će se blog razvijati u jednom jako lijepom smjeru.

• Maturantica si, koji su ti planovi za dalje?

Često postavljeno pitanje maturantima! 😀 Nakon gimnazije definitivno želim upisati fakultet. Želja mi je studirati Medijski dizajn na Sveučilištu Sjever ovdje u Koprivnici i nastaviti u smjeru dizajniranja, mode, umjetnosti… Od bloganja je teško zarađivati za život, pogotovo u Hrvatskoj, gdje zaostajemo po mnogočemu, pa tako i tome. Ali, spoj marketinga i ostalih poslova povezanih s modom skupa s bloganjem bio bi pun pogodak!

• Koje teme najviše privlače čitatelje na Tvojem blogu?

Definitivno članci o izboru za miss jer sve ljude većinom zanima tko se prijavio, kako je bilo na druženjima, svi vole pogledati fotografije. Naravno, odmah nakon toga najčitaniji su članci kombinacije odjeće, tj. outfit posts!

• Imaš li podršku svoje okoline, posebno kolega iz razreda?

U početku je bilo i negativnih reakcija, i to od ljudi od kojih sam to najmanje očekivala. Kolege iz razreda nisu bili pretjerana podrška, naravno da ima onih koji su ili dobro odglumili ili bili suzdržani. Veću podršku dobivam od starijih, koji znaju cijeniti red, rad i disciplinu, a ne od vršnjaka koji žive isključivo od svojih roditelja i ne znaju cijeniti nečiji trud. Isto tako, cijenim podršku ljudi koji me ne poznaju, niti su me ikada vidjeli. To mi puno znači jer upoznaju mene na temelju mojih tekstova i takva ja im se sviđam.

Razgovor vodila: Vedrana Strmečki, 4. c