U petak, 24. veljače 2017., posjetio nas je akademski slikar Darko Markić i upoznao gimnazijalce s prisutnošću industrijskoga dizajna u svemu što nas okružuje. Moguće je da niste svjesni koliko je stvari koje vidite oko sebe upravo rad nekog umjetnika: od majica, klupa ili automobila do zgrada. Nakana Darka Markića bila je da nas osvijesti kako bez umjetnosti, „kul“ majice i modne hlače ne bi postojale. U uvodu je govorio o dizajnu općenito, zatim je naveo posebne grane poput tekstilnog, industrijskog, a i najnovijeg, web-dizajna.
Predavanje, koje je organizirala profesorica Iva Bolfek, bilo je iznimno posjećeno i učenici su uistinu uživali. Ostaje nam još samo pričekati nekoliko godina, pa ćemo nositi odjeću koju su dizajnirali naši gimnazijalci iako, i ne znajući, to već radimo.

Marko Benjak, 4. c

Komentari