Učenici 3. i 4. razreda Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica dobili su posebnu priliku – sudjelovati u programu EUROSCOLA, u sklopu kojeg su 10. studenog 2016. sudjelovali u simuliranoj  sjednici Europskog parlamenta u Strasbourgu!

U projektu EUROSCOLA sudjelovale su ukupno 22 države članice Europske unije s više od 500 učenika i njihovih profesora. Cilj je takvog događanja razmjena iskustava i stavova, stjecanje prijateljstava, komunikacija na stranim jezicima među srednjoškolcima te primjena teorije u praksi. Boje naše škole, ali i cijele države predstavljalo je 24 učenika pod vodstvom profesorica Katarine Horvat i Martine Grgac. Zahvaljujući višemjesečnim pripremama, gimnazijalci su svojim znanjem i sposobnostima impresionirali ostale države.

Pogledajte u bogatoj fotogaleriji što su gimnazijalci radili u trodnevnom posjetu Francuskoj i Njemačkoj te kako im je bilo u Europskom parlamentu.

 

Komentari