Piše: Petra Balija, 3. b

Suhog i tmurnog petka 13. siječnja 13 ljubitelja poezije ušlo je u knjižnicu i u 13 sati započelo radionicu pod nazivom Apoteka poezije. Voditelj radionice bio je kazališni redatelj, pedagog i predavač na Sveučilištu u Zadru Nikša Eterović koji ne samo da je uz pomoć svojeg veselog društvanca prizvao snijeg na ulice našega grada, nego je i pomoću grupe stvorio projekt koji će se i dalje razvijati.

Radionica je bila sve samo ne tipična. Tri sata provedena u ograničenom prostoru Knjižnice i čitaonice „Fran Galović“ bila su ispunjena smijehom i radošću polaznika, koji su bili različite dobi i spola, a neki od njih slijepi i u drugom stanju, što im nije ni najmanje smetalo. Polaznici su se jako brzo povezali pomoću vježbi u kojima su se prisjećali omiljenih igara iz djetinjstva. Nekoliko tih igara su i realizirali. Tako je došlo do jednog simpatičnog skrivača, simulacije male veterinarske stanice i ručne izrade papirnate bezimene lutke. Tijekom vježbe u kojoj su polaznici nabrajali najdraže predmete, grupa je zajednički izabrala jastuk i pisala stihove o njemu, ali usmjerene najmlađoj polaznici, nerođenoj djevojčici Juditi. Djelovanje ove grupe nastavit će se tijekom ljeta kad se mala Judita rodi i malo ojača, a grupa će joj posvetiti svoju zbirku pjesama naslovljenu Jastuk za Juditu.

 

Komentari