Stigle majice!

Piše: Magdalena Dedić, 3. b

S ponosom mogu predstaviti 3. b razred koji je prošle školske godine sudjelovao u projektu pod nazivom „Nasilne veze su bezveze“. Naime, na projektu smo razgovarali o nasilju, što je nasilje, koje vrste postoje i kako ga prepoznati u vezama. Provodili smo mnoge ankete, miniprojekte i vodili rasprave. Također smo dotaknuli jednu aktualnu temu, rodnu jednakost, koja danas potiče mnoge rasprave.

Tako je i nastao rad učenice Sonje Homar koji je pobijedio na natječaju te će biti korišten u medijskoj kampanji Centra za edukaciju, savjetovanje i istraživanje o prevenciji nasilja u vezi (CESI). Upravo smo dobili majice s printom Sonjina rada koji upućuje na važnost ravnopravnosti među spolovima!

Tijekom projekta smo se zabavili, družili, ali i ponešto naučili. Smatram kako bismo se svi trebali upoznati s tim temama koje nas svakodnevno okružuju i obratiti se nekome ako osjećamo da smo bili žrtve nasilja ili nepravde.

Komentari