Branimir Pofuk, glazbeni kritičar i muzikolog, gostovao je 23. studenog u Gimnaziji „Fran Galović“ i govorio o glazbi kao univerzalnoj etičkoj vrijednosti. Predstavljajući se okupljenima, gospodin Pofuk prisjetio se svojih ranih glazbenih iskustava. Budući da mu je obitelj već bila u svijetu glazbe, za njegove je početke zaslužan veliki majstor P. I. Čajkovski. Osim klasika, u oblikovanju glazbenoga ukusa pomogli su mu brat i sestra donoseći moderniju glazbu poput Pink Floyda i Rolling Stonesa. Predavanje je bilo interaktivno jer se gospodin Pofuk pobrinuo da uključi i prisutne gimnazijalce pozivajući ih da iznesu svoja iskustva, što je unijelo živost i zabavilo publiku.

Predavanje je organizirala školska pedagoginja Vesna Balent, a u prostoru multimedije pratilo tridesetak učenika i profesora.

Marko Benjak, 4. c

Komentari