Smotra sveučilišta održavala se od 17. do 19. studenog u prostorima Studenskog centra u Zagrebu. Posjetitelji su se mogli informirati o željenim fakultetima ili pogledati prezentacije fakulteta koje su im mogle pomoći u odabiru daljnjeg obrazovanja.

Bilo je predstavljeno dvadesetak fakulteta, a predstavili su ih studenti, i to pomoću raznih rekvizita koji se koriste na tom studiju. Na izrazito susretljiv način pokušali su približili svoj fakultet posjetiteljima. Neke od bitnijih informacija vezanih za studij koje su se, zahvaljujući ljubaznim studentima, mogle saznati bile su, na primjer, koja je težina određenog fakulteta, koje su razine mature i koji izborni predmeti potrebni za upis, kakve mogućnosti fakultet pruža (smjerovi, stečeno zvanje, projekti, zapošljavanje…), kako se pripremiti za studij itd. Neki studenti predstavljali su projekte i patente vezane uz fakultet. Uz svaki fakultet mogao se dobiti katalog s informacijama potrebnima za upis i studij. Također, studenti su bili voljni prenijeti svoja iskustva i dati savjete koji bi mogli biti korisni u budućem školovanju.

Edita Jurenec i Karla Medenjak, 4. c

Komentari