U subotu, 5. studenog 2016., započeo je s radom Centar izvrsnosti. Ove školske godine već petu godinu zaredom okuplja najbolje mlade matematičare i fizičare Koprivničko – križevačke županije. Osim osnovnoškolaca ove godine s radošću možemo naglasiti da je i veći broj gimnazijalaca zainteresiran za dodatni rad subotom. Osnovnoškolske grupe učenika vode nastavnici Mara Grašić (koja je ujedno i voditeljica Centra), Nenad Solić, Hrvoje Šelimber i Ksenija Varović dok sa srednjoškolcima rade profesori Željka Perošić, Bojana Habek i Hrvoje Petrović. Nastava se održava subotom od 9 do 12 sati u prostorima Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica. Još uvijek nije kasno da im se pridružite.

Rad Centra financira Koprivničko-križevačka županija, a projekte financijski pomaže Grad Koprivnica. U Centru se rodila i ideja za osnivanjem Udruge mladih koprivničkih matematičara koji su se predstavili povodom Dana grada na gradskom trgu brojnim radionicama, matematičkim pitalicama i zadacima. Voditelji radionica bili su učenici, polaznici Centra, a mentor im je bila Marina Njerš, prof. Učenici u sklopu Udruge odlaze na međunarodna matematička natjecanja (kao što je EuroMath). Udruga organizira ekipno natjecanje Mathema u Koprivnici, a ove školske godine u planu je i državni seminar iz matematike za učitelje razredne nastave te za učitelje iz matematike koji će se održati početkom srpnja 2017. u prostorima Sveučilišta Sjever u koprivničkom Kampusu.

Aktivnosti Udruge možete pratiti na: marinanjers.wixsite.com/umkom

Marina Njerš, prof.

Komentari