Ove školske godine započeli smo s jednom novom izvannastavnom aktivnošću – filozofijom u praksi. Ta će aktivnost okupljati učenike (uglavnom) četvrtih razreda koji žele prakticirati filozofski dijalog ili raspravu kroz dva oblika: filozofski cafe i filmozofija (filozofija u filmu). Te će se dvije aktivnosti izmjenjivati tijekom cijele školske godine, jednom mjesečno.

U listopadu ove školske godine već je održan prvi ovogodišnji filozofski cafe na kojem je sudjelovalo oko dvadeset učenica i  učenika. U subotnje prijepodne u ugodnom okruženju školske knjižnice uz čaj, kavu, sokove i grickalice učenici su raspravljali na odabranu temu „Postoji li život poslije smrti“. Atmosferu cafeafotoapartom je zabilježio Marko Benjak, učenik 4. c razreda, ujedno i aktivni sudionik cafea. Moderatorica filozofskog cafea bila je profesorica Sanja Suton.

Sanja Suton, prof.

Komentari