Zahvaljujući ideji učenika 3. b razreda, učionica likovne umjetnosti dobiva umjetničko djelo mladog akademskog slikara Zvonimira Haramije Hansa. Svi ljubitelji umjetnosti mogu pratiti oslikavanje murala koje započinje u petak 4. studenog 2016. u 14:30 sati.

Zvonimir Haramija Hans vizualni je umjetnik koji je diplomirao 2007. godine u grafičkoj klasi prof. Šiška na nastavničkom smjeru Akademije likovnih umjetnosti u Zagrebu. Područje rada ovog svestranog umjetnika kreće se od  tradicionalnih likovnih medija i tehnika kao što su crtež, slikarstvo, kolaž, oslikavanje murala pa do računalne grafike, fotomontaže i animacije. Inspiraciju pronalazi kako u pop-kulturi (film, glazba, street-art, dizajn…) tako i u prašnjavim knjigama iz povijesti umjetnosti, starim časopisima i djelima suvremenih likovnih umjetnika.

Hansov rad možete pratiti na njegovoj web-stranici i Facebooku.

Iva Bolfek, prof.

Komentari