U petak, 21. listopada, održana je osmi put zaredom manifestacija „Koprivnica čita“ koja se odvija u sklopu Mjeseca hrvatske knjige 2016. Cilj je poticanje čitanja kod svih uzrasta, a provodi se u suradnji Knjižnice i čitaonice „Fran Galović“ Koprivnica s brojnim koprivničkim ustanovama i udrugama. Kao i do sada i ove su godine u manifestaciji sudjelovali učenici naše škole. Gimnazijalci su s pažnjom odabrali i pripremili slikovnice i priče koje su čitali mališanima u dječjim vrtićima „Igra“ i „Zvjezdice“. Uz čitanje učenici su mališane zabavljali igrokazima, glumom i razgovorom. Uzbudljivo druženje od sat vremena svima je veoma brzo prošlo. Svi su učenici izrazili želju da češće sudjeluju u ovakvim aktivnostima.

Anka Simović, školska knjižničarka