Učenici GFG KC i ove su školske godine 26. rujna raznim aktivnostima proslavili Europski dan jezika. Izradili su plakate i videomaterijal, igrali kviz te ugostili skupinu „Krijesnice“ iz DV „Tratinčica“. U svrhu poticanja učenja stranih jezika od najranije dobi, druženjem i igrom djecu su poučavali kako reći osnovne riječi pozdrava i četiri čarobne riječi – hvala, molim, izvoli, oprosti – na jednom od pet stranih jezika (engleski, francuski, španjolski, talijanski i njemački). Gošća na satu stranih jezika bila je Silvia Jalòn Baudet, studentica iz Španjolske koja je toga dana boravila u Koprivnici. Najzanimljiviji videouradak koji je snimila Lea Blažeković s 4. b možete vidjeti na poveznici.

Martina Grgac, prof.