Dana 16. svibnja učenici 3. b i učenica iz 3. d sudjelovali su na četvrtoj simuliranoj sjednici Hrvatskoga sabora. Turizam, odnosno Zakon o turističkim zajednicama i promicanje hrvatskog turizma, bili su temom simulirane sjednice koju je organizirala saborska Služba za građane, a na kojoj su srednjoškolci prošli sve faze parlamentarnoga rada, od konstituiranja odbora i klubova do izglasavanja akata. Sudjelovalo je 128 “zastupnika” organiziranih u šest zastupničkih klubova i tri obora, 36 “novinara” i 45 mentora. Na početku učenici su bili podijeljeni u dvije dvorane, u Malu vijećnicu i dvoranu Ivana Kukuljevića, a zatim su se uputili u sabornicu. Kao govornice sudjelovale su Stela Marjančić i Tatjana Matić pod mentorstvom profesorice Jasne Kraljić-Cmrk. Kao pratnja naše su učenike bodrile profesorica Anka Simović i profesorica Lidija Novosel. Za naše učenike to je bilo iskustvo vrijedno pamćenja, upoznali su mnogo novih prijatelja i naučili kako Sabor funkcionira.

 

Klara Sabolić, 3. b

 

Komentari