I ove je godine 9. svibnja naša škola sudjelovala u projektu „Mladi za mlade“ u Knjižnici i čitaonici „Fran Galović“. „Mladi za mlade“ zajednički je naziv za dva programa koji se već tradicionalno održavaju povodom Dana Europe (koji se obilježava  9. svibnja) i Europskog tjedna mladih (koji se u 33 europske zemlje obilježava između 27. travnja i 10. svibnja). Cilj je obaju programa prezentirati široj javnosti aktualne međunarodne i druge projekte u kojima škole sudjeluju te predstaviti umjetničko stvaralaštvo naših mladih. Programi se organiziraju u okviru redovite suradnje Knjižnice i čitaonice “Fran Galović” s koprivničkim osnovnim i srednjim školama. Naša je škola predstavila tri međunarodna projekta u kojima sudjeluje. Prvi projekt Slavimo s eTwinningom predstavile su Vanesa Drakšić i Ana Kamber, učenice 3. b razreda, a mentorica je projekta profesorica Marina Njerš. Drugi projekt, također eTwinning projekt pod nazivom Touring Europe, predstavile su Anamarija Bagarić, učenica 4. c, i Leonarda Šenvald i Izabela Hegedušić, učenice 3. f. Treći projekt je projekt za profesore Striving for Excellence čija je koordinatorica profesorica Marina Njerš, a predstavila ga je profesorica Martina Grgac. U drugom dijelu gimnazijskog programa nastupili su naši daroviti učenici koji su se predstavili svojim talentima – od glazbe, pjesme, glume, slikanja do ljubavi prema astronomiji i streličarstvu. Bili su to: Leon Bedeković Arnaut, Neven Ožegović, Matej Gašparić, Lana Gadanec (1. d), Lucija Đaković (1. g), Tara Knežević (2. a), Ena Vuglovečki (3. f), Maja Gregor (2. b), Mihael Kramarić (3. c), Klaudija Ivačić (4. f) i David Rožmarić (4. e).

Anka Simović, prof.

 

Komentari