Mladi planinari dočekali lijepo vrijeme i 14. i 15. svibnja bili na dvodnevnom izletu

Već u 6 ujutro uputili smo se autobusom prema Gorskom kotaru. Prvo odredište bio nam je prekrasan kanjon rječice Kamačnik. Osim nas planinara, u ljepotama kanjona uživali su i brojni turisti te ribolovci koje su privukle pastrve. Sljedeća postaja bile su nam Lokve, gdje smo posjetili Muzej žaba, a nakon toga i Lokvarsko jezero, umjetno jezero nastalo izgradnjom brane kako bi se zaustavila rijeka Lokvarka. U nastavku putovanja stigli smo i do planinarskog doma “Bijele stijene” u Tuku (kod Mrkoplja) koji se nalazi na 875 m n. v. Ondje smo se kratko odmorili i krenuli na još jednu planinarsku avanturu, prema Matić poljani. Na toj travnatoj visoravni imali smo priliku vidjeti spomen-obilježje – 26 monolita (vapnenačkih stijena) koji predstavljaju kolonu partizana koji su se smrznuli na tom području 1944. godine. Umorni, vratili smo se u planinarski dom gdje nas je dočekala fina večera.

Nepovoljni vremenski uvjeti poremetili su nam planove pa nam je jedina postaja sljedećega dana bio McDonald’s u Karlovcu. Sa skupinom od desetak učenika naše škole bio je naš profesor/voditelj Zoran Pintarić, a društvo su nam pravili i učenici OŠ „Đuro Ester“ i njihov voditelj  Miroslav Kanisek. Pozivamo sve gimnazijalce da nam se pridruže u idućim avanturama.

Vladimir Vondraček, 2. g

 

Komentari