Sedamnaestero naših maturanata 7. travnja posjetilo je Biološki odsjek PMF-a u Zagrebu. Učenici koji pohađaju izbornu nastavu biologije, kao i ostali zainteresirani učenici kojima je biologija izborni predmet na državnoj maturi i učenici koji namjeravaju studirati molekularnu biologiju ili neki drugi smjer na Biološkom odsjeku  PMF-a,  sudjelovali su na interaktivnim predavanjima studenata u sklopu kolegija Genomi pod vodstvom  doc. dr. sc. Petre Korać koja je naš suradnik na Danu za znanost. Predavanja studenata bila su posvećena velikim otkrićima molekularne biologije: Development of PCR (na engleskom jeziku) studenta iz Španjolske, Kraljević na zrnu graška, Kotači na staničnom biciklu, Dobra kemija i  Transpozoni – skačući geni. Učenici su imali zadatak ocijeniti studente i, naravno, postavljati im pitanja. Većini učenika najviše se svidjelo predavanje Karla Miškeca jer je na zanimljiv i jasan način predstavio život Gregora Mendela. Tako su se naši učenici upoznali s načinom rada na fakultetu, ponovili gradivo iz genetike, naučili nešto novo i pokazali zavidno znanje iz područja molekularne biologije, što ih je ohrabrilo u odabiru fakulteta.

Ljerka Gazdek, prof.

 

 

Komentari