Dana 12. travnja učenici trećih i četvrtih razreda posjetili su Veleposlanstvo Sjedinjenih Američkih Država. Uvjet ulaska u Veleposlanstvo bila je, naravno, sigurnosna provjera svih posjetitelja. Učenike je dočekao pravi američki poslovni ugođaj. Djelatnici Veleposlanstva (hrvatski i američki) učenicima su opisali svoj posao, kako im izgleda svakodnevica i odgovorili na mnoga pitanja koja su zanimala učenike. Također su ohrabrivali učenike da posjete Sjedinjene Američke Države i objasnili neke nejasnoće koje postoje u vezi s vizama. Kao simbol prijateljstva, a ujedno i poticaj na učenje engleskoga jezika, Veleposlanstvo je poklonilo Gimnaziji nekoliko knjiga koje se, naravno, mogu naći u našoj knjižnici. Nakon obilaska Ambasade učenici su imali slobodno vrijeme koje su iskoristili kako su htjeli.

Edita Jurenec, 3. c

 

Komentari