Sveučilište Sjever otvorilo je 15. ožujka 2016. svoja vrata svim zainteresiranim građanima. Bogat program Dana otvorenih vrata trajao je od 11 pa sve do 17 sati, a jedna od aktivnosti bila je i novinarska radionica za gimnazijalce. Radionicu su, pod mentorstvom profesorice Lidije Dujić, vodili Dora Mesić i Krešo Puklavec, studenti druge godine novinarstva. Glavna je tema radionice bila komentar kao jedan od novinarskih žanrova najviše izražajne vrijednosti. Tako su se gimnazijalci, možda budući novinari, mogli upoznati s teorijskim osnovama komentara, a nakon toga ga i sami pokušati napisati, i to na temu usporedbe dvaju studenskih glasila – portala Pressedan.hr i papirnatog Globala. Spomenimo još da su gimnazijalci imali priliku pogledati i kratku komičnu predstavu Audicija za Sjever u izvedbi Umjetničke grupe Sveučilišta Sjever.

Vedrana Strmečki, 3. c

Komentari