U četvrtak 4. travnja održano je finalno izdanje GFG kvizoljubaca. Za prestižne nagrade (simbolični pehari i čokolade) natjecalo se devet ekipa: 3+1 gratis, Dinamova škola, Hakuna matata, Mediji, Nobelovci, Pioniri vegetacije, Pleme Ainu, RMNT i Trnskići.

Atmosfera je bila usijana pa su se natjecatelji i voditelji u nekoliko navrata nadglasavali, no to nije utjecalo na fer i korektnu igru. I ovaj se put tražilo poznavanje geografije, povijesti, ali i glazbe i filma te su se kao najuspješnije pokazale ekipe 3+1 gratis koja je zauzela prvo, Dinamova škola koja je zauzela drugo te RMNT koja je zauzela treće mjesto. Dvije prvoplasirane ekipe sudjelovat će u međunarodnoj inačici kviza koja će se održati u sklopu mobilnosti LORESU projekta tijekom Dana škole. Posebne pohvale voditelja (Gordana Trnski, Maja Maček Treščec, Zvonimir Treščec i Ana-Marija Martan) idu pobjednicima koji su obranili prošlogodišnje prvo mjesto, no pohvaliti valja i mlađe učenike koji su pokazali da mogu parirati maturantima.

Hvala svim natjecateljima i veselimo se novim kvizaškim uzbuđenjima!

Ana-Marija Martan, prof.

FOTO: Ana-Marija Martan, prof.

Komentari