Povodom Svjetskog tjedna svemira sedmero učenika 4. d razreda naše škole u pratnji profesorice Marine Furkes otputovalo je 10. listopada u Zagreb. Ondje su istraživali Prizemljeni Sunčev sustav, ambijentalnu umjetničku instalaciju koju tvore Prizemljeno sunce Ivana Kožarića i Devet pogleda Davora Preisa. Podijeljeni u dva tima, učenici su po Zagrebu tragali za skrivenim planetima i kraj svakog od njih okinuli nekoliko selfieja. Nakon što su uspješno pronašli sve planete, odigrali su kviz znanja o svemiru i Tjednu svemira, a za kraj im je profesorica podijelila slatke nagrade.

Tragajući za planetima, učenici su proširili svoje znanje o svemiru i odlično se zabavili, o čemu svjedoče i fotografije. Više o Svjetskom tjednu svemira pročitajte ovdje.

Mirta Sabol, 4. d