Piše: Ivan Sršić, 4. c

Učenici 4. c, f i g razreda ovog su ponedjeljka bili na terenskoj nastavi gdje su stekli nova znanja i još bolje upoznali svoj kraj. Lijepo vrijeme, sunce i dobra atmosfera učinili su razgledavanje prirode i podravske kulture još dojmljivijim. Uz pratnju profesora Miroslava Samardžića, Zorana Pintarića i Ive Bolfek posjetili su ušće Mure i Drave, Ješkovo, Repašku šumu, molvarsku crkvu, Đurđevačke peske i Stari grad Đurđevac. Osobit dojam ostavio je novouređeni Muzej grada Đurđevca i njegov moderni dizajn koji privlači upravo mlađu populaciju. Kako bi što bolje upoznali mjesta i kulturu, učenici su za terensku nastavu pripremili kratka izlaganja. Maturantima se izrazito svidjelo hodanje po pijesku koje ih je podsjećalo na more, odmor i uživanje.