U utorak, 15. ožujka, našu školu posjetila su djeca skupine „Srčeka“ iz Dječjeg vrtića „Tratinčica“. Djeca su prisustvovala satu francuskog jezika s učenicima 3. e i 4. e razreda. Naučila su na francuskom brojiti do dvanaest, vježbala uz Madame Bouba, igrala bingo, naučila reći na francuskom kako se zovu i koliko imaju godina. Govorilo se o Francuskoj, o njezinu geografskom položaju, znamenitostima i francuskim proizvodima. Djeca su naučila koje se boje nalaze na francuskoj zastavi, u kojem se gradu nalazi Eiffelov toranj i koja je najviša planina u Francuskoj.

Mališani su bili oduševljeni posjetom, svidio im se francuski jezik, a neke zasigurno možemo očekivati kao učenike naše gimnazije za nekoliko godina.

Sandra Špoljar, prof