Učenici Gimnazije Fran Galović Koprivnica i njihovi profesori otputovali su u okviru programa Erasmus+ u daleki Cadiz na Atlantiku. Grad koji je ishodište Kolumbovih i Magellanovih putovanja bio je početno odredište suradnje dviju škola. Glavni je cilj zajedničkog projekta InfluenSEA istražiti utjecaj Španjolske kroz povijest na hrvatsko područje, tradiciju, kulturu, gospodarstvo, gastronomiju i dr. te izraditi digitalne didaktičke alate koji će pomoći u poučavanju španjolskog jezika i sl.

Domaćini su nam prezentirali rad svoje škole te posebnosti španjolskog obrazovnog sustava.

Posjetili smo brojne lokacije u  Cadizu, na  kojima smo puno naučili o životu stanovnika vruće Andaluzije u prošlosti i sadašnjosti. Zajedničke aktivnosti se nastavljaju, a završiti će dolaskom gostiju iz Andaluzije u Koprivnicu te prezentacijom produkata  projekta na Festivalu jezika u našoj školi.

Koordinator Erasmus+ projekta InfluenSEA:

Zoran Pintarić, prof.