U petak, 17. ožujka 2023., u našoj školi predstavljen je Farmaceutsko-biokemijski fakultet. Naše gošće bile su Marija Fabijanec, magistra medicinske biokemije i asistentica na fakultetu, Leonarda Grošić, magistra medicinske biokemije, i Lucija Škarić, magistra farmacije.

Učenicima su predstavile djelatnost Farmaceutsko-biokemijskog fakulteta, uvjete upisa, sadržaj studiranja, ali i generalno i program studija Farmacije i Medicinske biokemije. Osim toga, učenici su imali prilike saznati i mjesta na kojima se nakon završetka fakulteta mogu zaposliti. S njima su podijelile i svoja osobna iskustva studiranja i dojmove o poslu kojeg rade, a s obzirom na to da su njihova iskustva pozitivna, zasigurno su motivirale učenike za upis ovog fakulteta.