Dana 13. prosinca 2022. godine održano je predavanje obrazovne agencije Integral Edukacijski programi o studiranju u inozemstvu za zainteresirane učenike. Gospodin Filip Cirkvenčić, obrazovni savjetnik, učenicima je približio prednosti i nedostatke studiranja u inozemstvu, a predstavio je i sveučilišta na koja se učenici mogu prijaviti. Također, usporedio je ponuđena sveučilišta i učenicima pojasnio uvjete upisa, rokove prijava i školarine te pojasnio koju dokumentaciju trebaju pripremiti za prijavu. Osim studija, učenicima su predstavljeni i gradovi u kojima se sveučilišta nalaze i način života u tim gradovima.

Na predavanju je bilo vremena i za pitanja, a učenici su dobili i brošure fakulteta koji ih zanimaju kako bi se mogli dalje informirati i istraživati.