Povodom Dana škole 29.4.2022. za učenike bila je organizirana aktivnost Escape room u sklopu Erasmus+ projekta. Okupili su se profesori raznih područja i zajedničkim idejama osmislili tri tematske učionice u kojima su bile grupe po četiri učenika i cilj je da rješavanjem različitih problema izađu iz učionice. Učenici su bili podijeljeni tako da učenici u grupi budu različitih generacija i nisu se međusobno poznavali što je predstavljalo prepreku jer su morali podjelom rada doći do rješenja, ali je većina učenika bila jako uspješna i izašli su iz učionice na vrijeme. Voditelji projekta su Zvonimir Treščec, prof.,  Maja Maček Treščec, prof. ,Bojana Habek, prof., Kristina Bukvić, mag. educ.  i Petra Žiga, mag. educ.. Pobjednici aktivnosti su Barbara Majtan, Ana Vondraček, Lara Mikulinjak i Iva Remenar. Čestitke svim učenicima koji su sudjelovali!