Učenici 1.e razreda obilježili su Svjetski dan svjesnosti o autizmu koji se obilježava 2. travnja svake godine. Umjesto već tradicionalno simboličnog puštanja plavih balona, učenici su na satu razrednog odjela učili o autizmu, svakodnevnom životu osoba na spektru, kao i poteškoćama s kojima se svakodnevno susreću. Nakon kratke prezentacije učenice koja je prezentaciju samostalno napravila, cijeli razred uključio se u izradu panoa kojim žele i druge učenike škole informirati o osobama na spektru. Učenici se nadaju kako su svojim aktivnostima barem djelomično uspjeli osvijestiti i informirati svoje školske kolege o osobama na spektru autizma i njihovom svakodnevnom funkcioniranju. Nadamo se iduće godine obilježiti ovaj dan u još većem broju.