Gimnazija “Fran Galović” Koprivnica ponosni je vlasnik Erasmus+ akreditacije od 2021. godine. Akreditacija omogućava provođenje projektnih aktivnosti u svrhu usavršavanja učenika i nastavnika, poboljšanja i razvoja škole. Korisnici su učenici i nastavnici. Učenici će tijekom mobilnosti u okviru školskih partnerstava provoditi aktivnosti s vršnjacima iz Europe, a nastavnici će se usavršavati na stručnim tečajevima i tijekom job shadowing aktivnosti. Na prvi job shadowing otputovale su profesorice Martina Grgac i Marina Njerš. Boravile su tjedan dana u gradu Funchalu na Madeiri, jednom od otoka arhipelaga koji je autonomna regija portugalskog teritorija, a time i dio Europske unije. Tijekom boravka posjetile su dvije škole, školu Escola Básica e Secundária Gonçalves Zarco i školu Escola Secundária Jaime Moniz. U školi Escola Básica e Secundária Gonçalves Zarco sudjelovale su na nastavi engleskog jezika kod nastavnika Filipea Pinta, Zorayde Freitas i Alexandre Francisco te na nastavi matematike kod nastavnice Claudie Duraes. Profesorica Grgac održala je nastavni sat engleskog jezika u 11. razredu, gdje je s učenicima razgovarala o Hrvatskoj i najčešće biranim poslovima nakon završenog obrazovanja. U 7. razredu profesorice su bile uključene u rad učenika u skupinama te s njima odradile vježbu o vrstama stanovanja. Na stručnom vijeću nastavnika engleskog jezika održale su predavanje o Hrvatskoj, Koprivnici, Gimnaziji “Fran Galović” i hrvatskom obrazovnom sustavu. U gimnaziji Escola Secundária Jaime Moniz također su održale prezentaciju te su se susrele s ravnateljicom Anom Isabel Freitas, koordinatoricama EU programa Anom Mariom Kauppila i Fernandom Freitas te voditeljem stručnog vijeća nastavnika matematike Miguelom Gomesom koji su ih upoznali s organizacijom škole i portugalskim obrazovnim sustavom. Posjetile su nastavu matematike 10. i 11. razreda kod profesorica Dulce Freitas, Nite Vasconcelos i Alexandre Sousa te nastavu fizike Elizabete Chaves. Escola Secundária Jaime Moniz je najstarija škola na Madeiri, osnovana 1837. te joj je 2018. Predsjednik Portugala Marcelo Rebelo de Sousa dodijelio povelju u zahvalu za uspješno obrazovanje mnogih generacija učenika. Škole imaju nastavu organiziranu u dvije smjene, brojem učenika su veće od Gimnazije “Fran Galović” (Escola Básica e Secundária Gonçalves Zarco ima oko 1100 učenika, a Escola Secundária Jaime Moniz nešto manje od tri tisuće učenika i dvjestotinjak profesora). Profesorice Njerš i Grgac su tijekom sudjelovanja u nastavi i razgovora s učenicima i profesorima uočile brojne sličnosti, ali i razlike u obrazovnom sustavu, nastavnom gradivu i metodama rada. Što se tiče infrastrukture ovih velikih školskih kompleksa, Escola Secundária Jaime Moniz ima u jednom od školskih hodnika muzejski prostor gdje je stalni postav povijesti škole te izložba starih nastavnih pomagala i instrumenata, kao i prostor za povremene gostujuće izložbe. Neke od učionica imaju namještaj s početka 20. stoljeća, no još su uvijek u funkciji i, prema riječima nastavnika, učenici se u njima mogu uz suvremene nastavne sadržaje jednako dobro pripremiti za nastavak obrazovanja kao i u modernim učionicama, jer je ključ uspjeha i razvoja u motiviranim učenicima i nastavnicima. Moderne učionice opremaju namještajem i pomagalima koje im doniraju bivši učenici ili njihovi roditelji. Obje škole posjeduju prostore za odmor učenika i nastavnika. Na teresama među zelenilom postavljene su klupe i stolovi. Škola Escola Básica e Secundária Gonçalves Zarco poznata je i po svom bivšem učeniku, najpoznatijem nogometašu porijeklom s Madeire, Christianu Ronaldu. Ronalda hvale njegovi nastavnici i stanovnici Funchala jer je veliki humanitarac i donator za grad, osobito za bolnice i djecu.

Tijekom boravka na Madeiri profesorice su upoznate i s izvanučioničkim aktivnostima i izvanučioničkom nastavom pa su tako posjetile Prirodoslovni muzej (Museu història natural), Muzej sakralne umjetnosti (Museu de arte sacra), umjetničku četvrt Rua de Santa Maria, Museu CR7, muzej ručnog rada Bordado de Madeira, Forte de São Tiago, botaničke vrtove Park Santa Catarina, Jardim de Municipal du Funchal i Jardim Botanico da Madeira, tržnicu Mercado dos Lavradores, levade u parku prirode Riberio Frio, tipične kuće u Santani, mjesta Ponta de São Lourenco, Porto da Cruz, Canical, Câmara de Lobos, Ponta do Sol te plantaže banana. Jedan od najneobičnijih doživljaja bila je vožnja u košarama, tj. spuštanje niz brijeg uz pomoć “Carreirosa do Monte”. Dok na Madeiri još nije bilo automobila stanovnicima je ovakav način prijevoza bio uobičajen, a danas održavaju tu tradiciju kao aktivnost za posjetitelje.