Uz već prethodno objavljena dva teksta u kojima učenici Gimnazije „Fran Galović“ predstavljaju zanimljivosti iz Koprivnice i okolice, ponovno smo bili uspješni i zaintrigirali smo čitateljstvo prestižnih njemačkih novina u tiskanom izdanju u podlistku Mladež, piše Jugend schreibt. Ovaj, kao i prethodna dva članka, bit će uskoro objavljeni u digitalnom izdanju, pa će se tako ime naše škole i grada pronijeti diljem svijeta!

Marljivim učenicima upućujem posebne čestitke na sjajno odrađenom poslu u trećoj godini postojanja ovog projekta koji se jedini provodi na njemačkom jeziku u našoj i samo u još jednoj školi u Hrvatskoj.

Ukoliko ste zainteresirani za sudjelovanje u zahtjevnom i neobičnom projektu koji uključuje samostalan izbor teme, pripremne radnje, istraživanja i intervjuiranje na terenu te pisanje i višekratno prepravljanje članka prije objavljivanja završnog teksta, javite se odmah dolje potpisanom profesoru (za projekt koji će se provoditi od 2022. do početka 2023. godine).

Kabinet je poznat svima (007) iako se ondje ne miješaju i ne služe martiniji 😊.

Miodrag Maričić, prof.