U subotu, 24. travnja 2021. godine, održana je 15. Državna smotra simuliranih suđenja za učenike srednjih škola. Ovo je druga godina za redom kako se Smotra održava online zbog svima nam poznatih epidemioloških mjera. Našu školu predstavljao je odvjetnički tim u sastavu  Antonela Žagar, Nika Jakupec, Fran Halavuk, Dora Vuljak, Antea Valent, Hana Šegerec, Laura Hasan, Petra Habdija, Alan Jantolek i Noah Betleham pod mentorstvom profesorice Jasne Kraljić-Cmrk. Nazočne učenike i mentore pozdravili su Marin Mrčela, sudac Vrhovnog suda Republike Hrvatske, Marija Karadžole, predsjednica Općinskog kaznenog suda u Novom Zagrebu te savjetnici za Građanski odgoj i obrazovanje Nevenka Lončarić-Jelačić i Tomislav Ogrinšak. Je li medicinska sestra Anica Milac svojim ponašanjem uznemiravala doktora Matu Zatezala i time ugrozila njegovu sigurnost ili je bila samo žrtva nesretnog ljubavnog trokuta, trebale su dokazati ili opovrgnuti odvjetničke ekipe iz 14 srednjih škola. Naš zadatak bio je obraniti optuženu Anicu Milac, što smo djelomično i uspjeli s obzirom na to da smo unatoč vrlo inkriminirajućim dokazima uspjeli ishoditi uvjetnu presudu te je tako spasili od kazne zatvora koja je predviđena za takva kaznena djela. Na kraju su suci pohvalili učenike što su se uspjeli tako dobro pripremiti u ovim „novo normalnim” uvjetima te, unatoč ozbiljnim tehničkim problemima, privesti kraju još jednu Smotru. Tijekom simuliranih suđenja učenici usvajaju vještine argumentiranja, dokazivanja, logičkog zaključivanja, uočavanja važnih činjenica, nepristranog pristupa i javnoga nastupa. Posebna važnost je u tome da učenici imaju priliku upoznati način rada i svrhu sudbenog sustava, čime se podiže svijest o važnosti uloge sudstva i vladavine prava u demokratskom društvu. Čestitke našim odvjetnicima uz nadu da će se iduće godine Smotra održati u pravoj, a ne više u virtualnoj sudnici.