U subotu 7. ožujka 2020. godine održano je Gradsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenoga Križa. Domaćin ovog natjecanja bila je Osnovna škola Legrad, a natjecalo se 9 ekipa osnovnih škola u kategoriji podmlatka te 3 ekipe srednjih škola u kategoriji mladih. Nakon nekoliko godina bez ekipe na ovome natjecanju, Gimnazija „Fran Galović“ imala je svoju ekipu koju su činili: Marija Gerić (2.a), Petra Ketiš (2.b), Gabriela Hovat i Petra Jurec (2.g) te Karlo Hlevnjak i Ines Kolar (4.d) uz mentora profesora Zorana Pintarića.

Natjecanje je bilo sastavljeno od 6 radilišta. Na prva četiri radilišta rješavali su se teorijski zadaci o povijesti Crvenog Križa, o Hrvatskom Crvenom Križu, o Međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima te o Prvoj pomoći, a ostala dva radilišta su bila namijenjena praktičnom dijelu natjecanja. Na svakome od ta dva radilišta simulirana je neka nesreća te je od svake ekipe bilo očekivano da njezini članovi na primjeren način zbrinu ozlijeđene osobe i osiguraju mjesto nesreće. Učenici gimnazijske ekipe natjecanju su pristupili opušteno i smireno, ali ozbiljno i osvojili prvo mjesto ispred ekipa Srednje škole Koprivnica i Obrtničke škole Koprivnica. Time su osigurali plasman na međužupanijsko natjecanje koje se održava 4. travnja 2020. godine u Bjelovaru gdje će se boriti za plasman na državnu razinu natjecanja.

 

Ines Kolar, 4.d

Komentari