Otvorena izložba knjiga poezije prof. Slavka Fijačka u našoj školi

Dana 16. prosinca u našoj je školi otvorena izložba zbirka poezije, povodom 10. godišnjice smrti prof. Slavka Fijačka, koji je 1971. godine diplomirao na Filozofskom fakultetu u Zagrebu i radio kao prof. Hrvatskoga jezika u Centru za odgoj i usmjereno obrazovanje, a bio je i  profesor u našoj školi. Bio je član i Društva hrvatskih književnika od 1990. godine. Ukupno je objavio 8 knjiga poezije koje su jučer i izložene u hodniku naše škole, a izložbu je svečano otvorila njegova supruga, gospođa Dunja Fijačko. Uz govor našega ravnatelja o značajnom radu prof. Fijačka u našoj školi te uz govor predsjednika Ogranka Matice hrvatske u Koprivnici o profesorovu poetskom djelovanju, Dražena Ernečića, prigodno su pročitane i 3 pjesme Slavka Fijačka (Ja sam samo, Moguće, Jesenske livade), koje su pročitali interpretatori Ozana Brkić i Hana Živko iz 4.b te Leonardo Lovnički iz 4.d.

Izložbu knjiga poezije možete pogledati u holu naše škole! Dobrodošli ste! 🙂

 

Hana Živko, 4.b

Komentari