Piše: Dea Kostadinović, 3. a

Dana 8. lipnja 2019. 3. a razred uputio se prema Osijeku na nogometnu utakmicu Hrvatska : Wales.

Ove je školske godine 3. a razred za svoj razredni bor odlučio napraviti put hrvatske reprezentacije na Svjetskom prvenstvu 2018. godine. Sliku razrednoga bora poslali smo Hrvatskom nogometnom savezu koji nam je i omogućio ovaj odlazak u Osijek. Darovao nam je 30 karata i omogućio da sa sobom povedemo i šest profesora. Kao razred želimo zahvaliti profesorima Marini Njerš, Sonji Delimar, Katarini Pecek-Britvić, Martini Grgac, Marku Vargoviću i školskoj psihologinji Maji Blažek, koji su s nama išli kao pratnja i s nama navijali na stadionu. Većini učenika i profesora ovo je bio prvi odlazak na veliku i važnu reprezentativnu nogometnu utakmicu.

Iako je bilo vrlo vruće, atmosfera na stadionu bila je neprocjenjiva. Bilo je predivno vidjeti više od 17 000 ljudi kako pjeva hrvatske navijačke pjesme te se veseli svakom dobrom potezu naših igrača, a pogotovo zabijenim golovima. Ovo je bio moj prvi odlazak na veliku utakmicu hrvatske reprezentacije i bio je to poseban doživljaj za mene. Dosad sam svaku utakmicu pratila preko TV ekrana te me iznenadilo kako zapravo naša reprezentacija impresivno igra nogomet uživo. Ni 30 stupnjeva u zraku nije spriječilo naše nogometaše da odigraju odličnu utakmicu i pobijede rezultatom 2 : 1.

 

 

Komentari